معرفی کتاب : آقاخروسه بی‌تاج شده

روزی خانم مرغه به آقاخروسه گفت: کجای کاری مرد! حتی یک دانه گندم هم در خانه نداریم! جوجه‌ها گرسنه‌اند و بهانه می‌گیرند.

چند روزی بود که آقاخروسه بیکار شده بود و هر جا می‌رفت دنبال کار، کسی کاری نداشت به او بدهد.آن روز آقاخروسه به امید پیدا کردن کار و خریدن دانه برای جوجه‌هایش از خانه بیرون رفت. سر راه به بقالی رسید و به اوستا بقال گفت: شاگرد بقال نمی‌خواهی؟

اوستا بقال گفت: آخرین بار که یک خروس شاگردم بود، از کیسه گندم و برنجم کش می‌رفت.آقاخروسه راه افتاد و رفت پیش قصاب و به او گفت: شاگرد نمی‌خواهی؟

قصاب ساتورش را تکان داد و گفت: جانت را بردار و فرار کن چون اگر بیکار بشوم، می‌افتم به جان تو.جوجه‌ها توی خانه دور پای خانم مرغه راه می‌رفتند و می‌گفتند: گرسنه‌ایم... .

این قصه‌ها را فریبا کلهر برای بچه‌های 6 تا 10 ساله نوشته و راحله برخورداری تصویرگرش بوده است.انتشارات قدیانی در سال 90 این کتاب را با قیمت2500 تومان چاپ کرده است.

/ 8 نظر / 6 بازدید
فرهاد

در جمع رفیقان دل بیمار نداریم ما را نبود غم که چرا یار نداریم هر کسی که دلی می شکند خوب بداند ما جمله رفیقیم وبه کسی کاری نداریم گر دولت عشقم بدهند شهرت فرهاد مجنون صفاییم و یکی خار نداریم وبلاگ جالبی داری موفق باشی[گل]

فائزه

سلام خوبی من یک مطلب نوشتم می خوام بیای

ر

با سلام به شما دوست عزیز :تنها فرزند خانواده ای شیرازی بنام صبا8 ساله در مورخ 6/11/86 بنا به ابراز ناراحتی از سر درد نزد پزشک برده میشودو پس از انجام آزمایشات مختلف تا ساعت 3 بامداد مشخص می گردد دارای تومور مخچه میباشد و بصورت اورژانسی باید تحت عمل جراحی قرار گیرد در ت 9/11/86 اولین عمل برای کار گذاشتن شانت بر روی او انجام و در ت 13/11/86 عمل برداشتن تومور از روی مخچه انجام شد که پس از آن متاسفانه مشخص گردید .... لطفا به www.blog.sabayepedar.net www.blog.sabayepedar.com مراجعه نمائید ودرصورت امکان به خاطر شرف و انسانیتتان هر گونه كمكي كه ميتوانيد به اين خانواده و كودك بنمائيد این کودک مظلوم 18 بار عمل گردیده و در حال حاظر به دلیل سهل انگاری تیم درمان زندگی نباتی دارد و جالب اينكه پدرش بعد از فروش يكي از كليه هايش براي تامين زندگي به همه چيز متهم گرديده..................به دوستان ديگر نيز به اشتراك بگذاريد ممنون از عواطف پاک و انسانیتان

خاله گلنار

سلام عسیسم ... سری بزن

مهری

موفق باشی

مریم رحیمی

سلام دوست من . مطلبات همی خیییییییییییییییییییییییلی قشنگه . امید دارم که تو هم به من سر بزنی منم تو رو جزو دوستانم می نویسم و امیدوارم تو هم چنین کاری بکنی. بااااااااای بای.

مریم رحیمی

واقعا ممنون امیدوارم با نظر بعدیتان کمی راهنمایی هم در مورد وبلاگم داشته باشید به خدا می سپارمت