تندتر ‌از ‌اونه ‌که یواش باشه

فریبا کلهر داستانی برای کودکان نوشته به همین نامی که بالای این ستون می‌بینید. قبل از هر چیز هم با بچه‌ها خیلی کوتاه حرف زده و گفته که بچه‌ها، دنیای امروز دنیای عجیبیه، همه چیز خیلی تند و سریع تغییر می‌کنه. اون قدر تند و سریع که گاهی اوقات خودمون هم باورمون نمی‌شه دنیای اطراف‌مون این طوری عوض بشه.

بعد از همین حرف تند و سریع، خانم کلهر داستان رو شروع می‌کنه. داستانی که هر 2 تا 3 صفحه‌اش یه نام مخصوص داره تا شما بهتر بتونین قصه رو دنبال کنین.

اما خود قصه. قصه این طوری شروع می‌شه. روزی روزگاری یه گربه‌هه بود...

پس همین جا معلوم می‌شه آقا گربه‌هه یه جورایی قهرمان این داستانه.

القصه، یه روزی آقا گربه داستان ما، سوار موتورش می‌شه و تو خیابون گاز می‌ده و گاز می‌ده و گاز می‌ده. برای همین هم یه آقا پلیسه جلوش رو می‌گیره تا ازش بپرسه چرا این قدر تند می‌رونه.

آقا گربه قصه ما به آقا پلیسه می‌گه که می‌خواد بره شهربازی.

راستش آقا پلیسه هم که دوست داشته یه بار بره شهر بازی با گربه همراه می‌شه و با هم می‌رن طرف شهربازی.

اما وقتی به اون جا می‌رسن تازه متوجه می‌شن هیچ کدوم‌شون پولی همراه ندارن.

برای همین هم آقا گربه‌هه می‌ره و موتورش رو می‌فروشه و با یه عالمه پول بر می‌گرده.

موقع برگشتن آقا گربه‌هه یه مرغ کوچولو رو می‌بینه که خونه‌ش رو گم کرده بوده و از همون جا ماجراهای تازه قصه ما هم شروع می‌شه. تازه سر و کله یه پیرزن هم پیدا می‌شه و وقتی شهربازی که درش بسته بوده، شروع به کار می‌کنه، گربه و مرغ و پیرزن و پلیس با هم می‌رن شهربازی.

اما همون موقع نظر گربه‌هه عوض می‌شه و دلش هوای موتورش رو می‌کنه.

برای همین از شهر بازی می‌زنه بیرون و یه راست می‌ره طرف دوچرخه سازی‌ای که موتورش رو به اون فروخته بوده. می‌ره اون جا تا موتورش رو پس بگیره. اما دوچرخه فروش هم پاهاش رو تو یه کفش می‌کنه که موتور رو پس نمی‌دم.

بچه‌ها واقعا که توی این قصه هم همه چیز تند و تند عوض می‌شه. نظر شما چیه؟

حالا اگه دوست دارین ادامه این قصه رو بخونین، به مامان یا بابا بگین کتاب «تند تر از اونه که یواش باشه» رو براتون بخرن. قیمت این کتاب 3500 تومانه و انتشارات پیدایش اون رو برای شما بچه‌ها چاپ کرده.

امیدواریم از خوندنش لذت ببرین.

/ 3 نظر / 10 بازدید
غریب آشنا

سلامی گرم و فراوان درود با انسان ، حیوان ناطق یا حیوان حیوان ؟! بروزم! [لبخند][گل]

تو ومن

[گاوچران]تویه مردی نه بچه

حالا

سلام دوران کودکی ما پر بود از صمیمیت و یکرنگی و همبستگی ...پر بود از داستان های قشنگ مامان بزرگا ... پر بود از اون فیلمای قشنگ ... بزرگیمون شده این. وای به حال این بچه ها که باید پر کنند زندگیشون با این کتابا و با این فیلما. این کتابا و این فیلما فقط رنگ و رو دارند از درون پوچ پوچن. نه از کودکیشون چیزی میفهمند و نه از بزرگیشون ... خیلی عذر می خوام نه داستانش و نه عنوانش ... هیچ کدومشون جالب نبودن.