بازی ایکس - او

ایکس - او

این بازی یک بازی دو نفره‌است به وسیله یک قلم و کاغذ انجام می‌شود. نام این بازی به دلیل علامت‌های X و O است که در طول بازی استفاده می‌شود. برای آغاز این بازی در یک صفحه جدولی با ۳ ردیف و ۳ ستون رسم می‌شود و هر یک از طرفین یکی از علامت‌های X یا O را انتخاب می‌کنند و تا انتهای بازی برای پر کردن خانه‌های جدول از آن استفاده می‌کنند.

برای شروع بازی یکی از طرفین به قید قرعه علامت X یا O را که قبلا انتخاب کرده در یکی از خانه‌های جدول ۹ خانه‌ای قرار می‌دهد. سپس نفر دوم علامت مربوط به خود را در خانه‌های دیگر که هنوز پر نشده‌اند قرار می‌دهد و پس از آن مجددا نوبت نفر اول خواهد بود.

نقطه پایان بازی در هر مرحله جایی است که یکی از حریفان بتواند علامتی را که در ابتدای بازی انتخاب کرده در یکی از ردیفهای افقی، عمودی یا قطری قرار دهد و در طول بازی هر یک از طرفین با قرار دادن علامت خود در مقابل علامت‌های حریف نباید اجازه دهند که حریف یک خط عمودی، افقی یا قطری را با علامت خود پر کند.

نام این بازی در ادبیات انگلیسی Tic-tac-toe می‌باشد.

نمونه یک بازی که در نهایت X بازی را برده‌است:

Game of tic-tac-toe, won by X
/ 6 نظر / 28 بازدید
غلامرضا جعفری

سلام نظرتونو بگید متن پیام غلامرضا جعفری مدیر وبلاگ برای مهدی بوترابی مدیر پرشین بلاگ وپاسخ ایشان سلام بی پرده بگم وبلاگ منو این چند روز دیدید حد اقل سه کودک ازاری شدید و جدی شده که در رسانه ها انعکاس یافته پرشین بلاگ بعنوان بزرگترین رسانه مجازی جامعه فارسی زبانان و ایرانیان چه کاری برای دفاع از حقوق کودکان بزه دیده یا کودکان کار کرده فکر کنید ببینید این ابزار به شما چه فرصتی رو میده شاید بشه اتحادیه ای از وبلاگ نویسان مدافع حقوق کودک ایجاد کرد تا اخبار تحلیلها و راهکارها و اموزش ها رو بطور شبکه ای انتقال بدن کار یه وبلاگ من به تنهایی نیست غلامرضا جعفری سلام. رسانه های پرشین بلاگ در اختیار کاربران است بر خلاف رسانه های خبری که در اختیار مدیریت و خبرنگاران است. با تلاش وبلاگنویسان میتوان این موضوعات را مطرح کرد. موفق باشید.[گل]" مهدی بوترابی Mehdi Boutorab

هادی دستورانی

سلام دوست عزیز من شما را لینک کردم اگر خواستید من را باعنوان (دختران و پسر های دم بخت کلیک کنند) یا (جوانهای دم بخت کلیک کنند ) لینک نمایید ممنون از وبلاگ قشنگتون

مامان پارسا

جالب بود.خوبه که بازی های جدید معرفی کنیم.البته شبیه بازی خط نقطه خودمونه