سه‌چهارم کودکان تصاویر اینترنتی نامناسب می‌بینند

سه‌چهارم کودکان تصاویر اینترنتی نامناسب می‌بینند

نگار نیک نفس-فاوانیوز به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از بی‌بی‌سی، صندوق NSPCC که وظیفه حمایت از کودکان را برعهده دارد، با انتشار خبری از کلیه تولیدکنندگان و فروشندگان کامپیوترهای شخصی خواسته تا با نصب برنامه‌های امنیتی، امکان مشاهده تصاویر خشن و غیراخلاقی را برای کودکان غیرممکن کنند.
مرکز NSPCC که از طریق سایت اینترنتی خود به آدرس There4me.com این نظرسنجی‌ها را از کودکان انجام داده اعلام کرد که نتایج این مطالعات یک هشدار است تا دسترسی کودکان به این تصاویر غیرممکن شود.
از بین 497 کودکی که در این نظرسنجی شرکت کرده بودند، 377 کودک اعلام کردند که پیش‌تر با مشاهده تصاویر نامناسب و نادرست اینترنتی عصبی و آشفته شده‌اند و این تصاویر آن‌ها را اذیت کرده است.
یکی از کودکان با ارسال پیغامی در سایت There4me نوشت: «من بدون آنکه دنبال تصویر خاصی بگردم، یک عکس بسیار خشونت‌آمیز را مشاهده کردم. این تصویر من را بسیار آزار داد».
صندوق حمایت از کودکان NSPCC از شبکه‌های اجتماعی و مراکز عرضه‌کننده تصاویر ویدیویی خواسته است تا هر چه سریع‌تر تصاویر خشن و غیراخلاقی را از دسترس کودکان خارج کنند.
"زو هیلتون " یکی از مشاوران سیاست‌گذاری در مرکز NSPCC در این باره توضیح داد که هم‌اکنون، کودکان به راحتی می‌توانند در سایت‌های اینترنتی تصاویر خشن و غیراخلاقی را جست‌وجو و مشاهده کنند.
وی در این باره توضیح داد: «کودکان با تصاویر نادرست و خشن فقط چند کلیک فاصله دارند. این تصاویر و فیلم‌های ویدیویی در برخی مواقع می‌توانند آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به کودکان وارد کنند».

/ 1 نظر / 6 بازدید
مامان زهرا نازنازی

____________@@_@__@_____@ ___________@@@_____@@___@@@@@ __________@@@@______@@_@____@@ _________@@@@_______@@______@_@ _________@@@@_______@@______@_@ _________@@@@_______@_______@ _________@@@@@_____@_______@ __________@@@@@____@______@ ___________@@@@@@@______@ __@@@_________@@@@@_@ @@@@@@@________@@_____ _@@@@@@@_______@_____ __@@@@@@_______@@_____ ___@@_____@_____@_____ ____@______@____@_____@_@@ _______@@@@_@__@@_@_@@@@@ _____@@@@@@_@_@@__@@@@@@@ ____@@@@@@@__@@______@@@@@ ____@@@@@_____@_________@@@ ____@@_________@__________@ _____@_________@_____ _______________@_____