بعد از دست زدن به ماهی قرمز، دستتان را بشویید

ماهی قرمز‌ و بیماری‌های پوستی

دست زدن به ماهى توسط افراد در هنگام جابه‌جایی و ... ، به‌ خصوص توسط کودکان علاوه بر اینکه باعث آسیب دیدن پوشش سطحى ماهى می شود و ماهى را نسبت به باکترى‌ها و انگل‌هاى آب حساس و آسیب‌پذیر مى ‌کند، باعث بروز "گرانولوم پوستى" نیز مى ‌گردد.

ماهی قرمز

در بدن این ماهى‌ ممکن است نوعى باکتری به نام "مایکوباکترى" وجود داشته باشد که تماس مستقیم با آن سبب بروز گرانولوم پوستی ‌شود و درمان آن هم حدودا 6 هفته به طول مى انجامد.

توصیه می ‌شود بعد از هر بار دست زدن به ماهیان زینتى مثل ماهی قرمز، دست‌های خود را به طور کامل با آب و صابون بشویید و در صورت امکان قبل از دست زدن، دستکش بپوشید.

استفاده از دستکش در افراد حساس و داراى سوابق آلرژى ضرورى است، البته به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از ماهى‌ قرمز در محیط، هیچ عارضه‌اى ایجاد نمى کند.

در صورت مشاهده ی علائم و عوارض پوستی در افراد خانواده، حتماً به پزشک مراجعه کنید.

/ 5 نظر / 8 بازدید

این متن و یه ناشناس برام فرستاده: به امام زمان دختری هستم از خوزستان که پزشکان از معالجه ام ناامید شدند شب در خواب حضرت زینب(س) را دیدم در گلویم آب ریخت شفا پیدا کردم ازم خواست اینو به 20 نفر بگم. این پیام به دست کارمندی افتاد اعتقاد نداشت کارشو از دست داد، مرد دیگری اعتقاد پیدا کرد 20 میلیون بدست آورد، به دست کسه دیگری رسید عمل نکرد پسرشو از دست داد اگر به بی بی زینب اعتقاد داری این پیامو برای 20 نفر بفرست 20 روز دیگه منتظر معجزه اش باش

آزاده و ساینا

[بغل][ماچ]

فائزه

سلام عید نوروز مبارکتون باشه بای

مامانی شیما وحدیث

سلام خاله زهرا .خیل مطالبتون برای ماکه کودک داریم .مفیده .دست شم درد نکنه

سالی نوێتان پیرۆز بێت.[گل]