آموزش نقاشی

سلام دوستان عزیز و خوبم! امروز در بخش آموزش نقاشی خاله گلنوش می‌خواهد نقاشی یک جوجه‌تیغی را به شما یاد بدهد. تا به حال درباره جوجه تیغی شنیده‌اید؟ می‌دانید چه جانوری است؟

 

یکی از عجیب‌ترین حیواناتی که تا به امروز دیده شده جوجه‌تیغی است. این حیوان دارای چنگال دراز و پوزه‌ای شکل است و روی بدن آن از سیخ‌های کوتاهی پوشیده شده، اما چیزی که این حیوان را آنقدر عجیب کرده آن است که اگرچه جزو جانوران پستاندار است ولی تخم می‌گذارد.

جوجه‌تیغی در تمام مدت عمر خود به کندن زمین برای شکار مورچه و حشره که غذای عمده او را تشکیل می‌دهند، می‌پردازد.

این حیوان بیشتر در استرالیا زندگی می‌کند و دارای پاهای کوتاه و نیرومندی است و چنگال‌های دراز و منحنی شکلی برای کندن زمین دارد. پوزه‌اش دراز و باریک و به شکل لوله است.

جوجه‌تیغی دارای زبان چسبنده و کرم مانندی است که می‌تواند آن را از دهان بیرون آورده و حشرات را شکار کند. جوجه تیغی ماده هنگام تخمگذاری در زیر شکم خود کیسه‌ای به وجود می‌آورد که از طرف پشت باز می‌شود و این تخم‌ها داخل یک کیسه گذاشته می‌شود و این کیسه تا وقتی که تخم‌ها باز نشود باقی می‌ماند و او با خود حمل می‌کند و حتی زمانی که نوزادان جوجه‌تیغی به دنیا می‌آیند در آن کیسه هستند و تا وقتی که به اندازه کافی بزرگ نشده‌اند در آن کیسه زندگی می‌کنند و بعد از آن مادر آنها نوزادان را در یک لانه زیرزمینی یا نقاط امن دیگری پنهان کرده و خود به جستجوی غذا می‌پردازد. اگر جوجه‌تیغی مورد تهدید قرار بگیرد زمین را به طور مستقیم حفر کرده و پایین می‌رود و فقط سیخ‌های تیز خود را به دشمن پرتاب می‌کند. این حیوان می‌تواند در چند دقیقه خود را کاملا از نظر دور ساخته و به زیرزمین برود.

بچه‌های خوب من! برای کشیدن یک جوجه‌تیغی کوچولو ابتدا باید یک بیضی بکشید و یک مثلث کشیده و دراز هم برای سرش روبه‌روی این بیضی و چسبیده به آن قرار دهید و بعد پاهای کوچولو و یک دم کوچولو برایش می‌کشید و سپس چشم، دماغ، دهان و سیخ‌های پشتش را کشیده و به این ترتیب شکل جوجه تیغی شما کامل می‌شود.

/ 3 نظر / 24 بازدید
فرخ زاد

سلام از دیدن وبلاگ زیبایتان لذت بردم لطفا اگر تمایل به تبادل لینک دارید وبلاگ مرا بانام ( وبسایت کودکان دیروز،امروز، فردا لینک کنید) همینطور خوشحال می شوم که از وبسایتم دیدن کرده و نظر دهید ضمنا برای قراردادن لینک شما در وبسایتم پیغام بگذارید که شما را با چه نامی لینک کنم باسپاس فراوان koodakemroz.persianblog.ir

علي

[ابرو]سلام لطفا از آموز ش نقاشي سنا بدهيد[فرشته][سوال]