با گفت‌وگو مشکل را حل کنیم

با گفت و گو مشکل را حل کنیم
من یاد می‌گیرم که با دیگران ارتباط خوبی داشته باشم. من گاهی با نظر دیگران موافق نیستم. البته اشکالی ندارد که آدم‌ها نظرهای متفاوت داشته باشند.

اما اگر چیزی راستی راستی ناراحتم کند، می‌توانم کاری کنم که مشکل حل بشود.

می‌توانم کمی صبر کنم و یک نفس عمیق بکشم تا آرام بگیرم.

می‌توانم کمی وقت بگذارم و خوب فکر کنم که چه کار باید بکنم.

اینها جملات صفحه‌های نخست کتاب «با گفت‌وگو مشکل را حل کنیم» هستند. کتاب با این دیدگاه نوشته شده که هیچ‌وقت زود نیست بچه‌ها فرآیند حل مسالمت‌آمیز مشکلات را یاد بگیرند. البته نویسنده با کلماتی واضح و ساده، موضوع را به گونه‌ای فشرده بیان کرده است. با خواندن این کتاب، بچه‌ها یاد می‌گیرند که در هر شرایطی می‌توانند آرامش خود را حفظ کنند، می‌توانند درباره مشکل‌شان با یکدیگر حرف بزنند و به حرف یکدیگر گوش دهند تا مشکل را بهتر بفهمند، به راه‌حل‌های آن فکر‌ و سپس بهترین راه را انتخاب کنند.

اگر در مورد این کتاب و محتوای آن با بچه‌ها صحبت کنیم، آنها یاد می‌گیرند که وقتی حل مشکلی غیرممکن هم هست آنها همچنان می‌توانند با یکدیگر محترمانه رفتار کنند.

از یاد نبریم که این کتاب به گونه‌ای طراحی و نوشته‌شده که باید آن را برای بچه‌ها بخوانیم و جالب آن که دارای بخش ویژه‌ای هم برای بزرگ‌ترهاست که با استفاده از نمونه سوال‌های قابل بحث، بازی‌های «حل مساله»، نمایشنامه‌های ساده و فعالیت‌های پیشنهاد شده می‌توانند مهارت‌های مهم اجتماعی را در کودکان تقویت کنند.نویسنده کتاب «چری‌جی مینرز» نام دارد و فرزانه کریمی آن را ترجمه کرده است.

تصویرهای جالب و زیبا هم به درک بهتر محتوا کمک زیادی کرده است.

واحد کودکان و نوجوانان موسسه انتشارات قدیانی با نام کتاب‌های بنفشه، این کتاب را به قیمت 1100 تومان تقدیم خانواده‌های عزیز کرده است.

/ 3 نظر / 12 بازدید
سام

سلام دوست عزیزم گلم وب زیبا وجالبی داری . به کلبه کوچک من هم سر بزن ونظر زیبایت را برایم به یادگار بگذار . در صورت تمایل به دوستی من و به اسم (ساتیار سام)لینک کن و به من اطلاع بده تا من هم لینکت کنم به امید دیدار .بای بای

گولمند

به نظره من برای اینکه با کودک ارتباط خوب برقرار کنی باید خودت بزاری جای اون ساده بگم کودک باشی

نسترن

بر ما سالی گذشت بر زمین گردشی و روزگار را حکایتی امید که آن کهنه رفته باشید به نکویی و این تازه بیاید به شادی سال نو مبارک